Kullanım Koşulları

KULLANIM KOŞULLARI

 

İşbu www.otoport.com(“Site”)’un sahibi Turgut Özal mah.68.sok No46 D:52 Esenyurt/ Istanbul adresinde mukim Autorium A.Ş (“Otoport”) şirketidir. Site’de sunulan ve işbu Kullanım Koşulları’nda belirtilen hizmetler Otoport tarafından sağlanmaktadır. Site’yi ziyaret ederek, kullanarak ve/veya “Üye” olarak, işbu Kullanım Koşulları’nı okuduğunuzu, içeriğini tamamen anladığınızı, Kullanım Koşulları’nda belirtilen ve Site’de bulunan ve zaman içinde yer alacak tüm hususları kayıtsız ve şartsız olarak kabul ettiğinizi, tüm bu hususlarla ilgili olarak herhangi bir itiraz ve defi ileri sürmeyeceğimizi kabul, beyan ve taahhüt etmektesiniz. Ayrıca, açıkça tarafınıza verilmemiş hiçbir hakka sahip olduğunuzu iddia edemeyeceğiniz gibi Otoport’un önceden yazılı onayı olmadan içeriğinin tümünün ya da bir kısmının herhangi bir biçimde çoğaltılması, aktarılması, dağıtımı ya da sair şekilde kullanımı, aşağıda yazılı koşullara uygun olmadığı sürece yasaklanmıştır.

 

Üyelik Hakkında

 

Sitemizle ilgili sık karşılaşılan yardım konularına “Sık Sorulan Sorular” kısmında yer verilmiştir. Bu konular haricindeki sorularınızla ilgili olarak Site’de yer alan “İletişim Formu”nu kullanarak ya da 08503255353 numaralı telefondan www.otoport.com yetkililerine ulaşarak bilgi ve yardım alabilirsiniz.

 

Üyelik ile ilgili merak ettikleriniz

 

 • Sitemize üyelik ücretsizdir ve 18 yaşını doldurmuş herkes üye olabilmektedir.  Site’de bulunan “Üye ol” linkinden üye kaydınızı yapabilirsiniz. 

 • Üye olurken girmiş olduğunuz tüm bilgiler gizli tutulacaktır ve Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Hakkında Aydınlatma Metni ve ilgili Kanunda sayılan haller dışında 3. Şahıs, kurum, kuruluşlar ile paylaşılmayacaktır.

 • Şifrenizi ve diğer tüm üyelik bilgilerinizi istediğiniz zaman Site’ye üye girişi yaparak değiştirebilirsiniz.

 • E-posta adresiniz ve telefon numaralarınızı doğru bir şekilde yazmanız ve gerektiğinde güncellemeniz size ulaşabilmemiz için önemlidir.

 • Şifrenizi unuttuğunuzda kayıtlı e-posta adresinize şifrenizi gönderim talebinde bulunabilirsiniz.

 

Her türlü sorunuz için;

 

 • www.otoport.com internet sitemizdeki Sık Sorulan Sorular sayfasını inceleyebilirsiniz.

 • www.otoport.com internet sitemizdeki info@otoport.com e-mail adresimizden bize sorularınızı yazılı olarak iletebilirsiniz.

 • 08503255353 numaralı telefonumuzdan bizlere 09:00-19:00saatleri arasında ulaşarak her türlü sorunuza derhal yanıt alabilirsiniz.

 

Genel Hükümler

 

 1. Otoport, otomobil satıcılarını, üreticilerini, filo kiralama şirketlerini ve diğer otomotiv sanayi çalışanlarını bir araya getiren, bir araç pazarlama sistemi ve hizmetidir. Otoport’da araç listeleri, araçların ayrıntılı bilgilerini içeren detay sayfaları, ekspertiz, temizlik ile ilgili bilgiler, alış-satış işlemleri bilgileri yer almaktadır. 

 

 1. İnternet sayfalarının içeriğinin telif hakkı ile işbu internet sitesi ve bu Site’nin her türlü yasal hakkı Otoport’a aittir. Ayrıca, www.otoport.com logosu Otoport’un tescilli ticari markasıdır. Bu haklar, Türkiye Cumhuriyeti Telif Hakları mevzuatı, uluslararası anlaşmalar ve diğer telif hakları kanunları ile korunmaktadır. 

 

 1. Otoport’a erişerek, bu Site’yi görüntüleyerek veya kullanarak Site kullanımına dair şartları ve Gizlilik Politikası’nın tamamen okuduğunuzu, anladığınızı ve bu şartlar ve ilkeler ile bağlı olacağınızı kayıtsız şartsız kabul etmiş bulunmaktasınız. 

 

 1. Otoport, işbu Kullanım Koşulları’nın şartlarını değiştirme yetkisine sahiptir. Site’de yapılan değişikliklerden sonra bu Site’yi kullanmaya devam ettiğiniz takdirde, tadil edilmiş işbu Kullanım Koşulları ile bağlı olmayı kabul etmiş olacaksınız. Otoport, herhangi bir zamanda, bu hizmeti ya da bu hizmetin herhangi bir bölümünü değiştirebilir ya da geçici olarak durdurabilir ya da bu hizmete veya bu hizmetin herhangi bir bölümüne erişimi kısıtlayabilir ya da bu hizmeti sona erdirebilir.

 

 1. Otoport, Üyelik Sözleşmesi(“Sözleşme”) akdedilmeden önce Üye ile iletişime geçerek Sözleşme’nin akdedilmesine yönelik görüşmelerin şartlarını kesinleştirmek üzere kayıt formunda girilmiş olan bilgileri doğrulama hakkını saklı tutmaktadır. 

 

 1. Site’nin yazılı onayı olmadan, doğrudan veya dolaylı, aynen veya başka bir şekilde Site’nin içeriği dağıtılamaz, iletilemez, değiştirilemez, kopyalanamaz, görüntülenemez, çoğaltılamaz, yayınlanamaz, işlenemez veya başka bir şekilde kullanılamaz.

 

 1. Bu internet sitesinden tamamen bağımsız ve Site’nin kontrolünde olmayan üçüncü kişilere ait diğer sitelere ait linkler bulunabilir. Otoport üçüncü kişilere ait linklerden sorumlu olmamakla birlikte bu sitelerde yer alan bilgilerin doğruluğunu ya da güvenilirliğini garanti etmemektedir. Kullanıcının erişimi tamamen kendi sorumluluğunda ve Site’nin izni dışındadır.

 

 1. Aksi kararlaştırılmadığı takdirde, www.otoport.com üzerinden gerçekleştirilen mal ve hizmet alışverişlerinden kaynaklanacak bilumum ücret, bedel, vergi ya da vergilendirmeden tamamen Üye sorumlu olacaktır. Site’ye sunulan ya da satılan herhangi bir mal ya da hizmetten www.otoport.com sorumlu değildir. Ayrıca, taahhüt edilen mal ve hizmetlerin yerine getirileceğini garanti etmemektedir.

 

 1. Bu internet sitesine girilmesinden veya site içerisindeki bilgilerin, verilerin, programların vs. kullanılmasından doğan doğrudan, dolaylı, özel, rastlantısal, ceza gerektiren, cezai ya da her türlü diğer zararlardan Otoport sorumlu değildir.

 

 1. Otoport, hesap bilgilerinizi ya da şifrenizi koruyamamanızdan ya da gizli tutamamanızdan kaynaklanan herhangi bir zarardan ya da hasardan sorumlu değildir.

 

 1. Site’ye üye diğer kişilerin şifresini ya da hesap bilgilerini kullanmanız, kullanmaya teşebbüs etmeniz, başkalarının kullanımını kısıtlamanız, engel olmanız ve Site’yi kullanılabilir hale getirmek için kullanılan sunucu veya ağların işletimine müdahale etmeniz kesinlikle yasaktır. Aksi davranışınızda hakkınızda yasal işlem başlatılacaktır.

 

 1. Site’ye girerek ve kullanarak, Site’de yer alan herhangi bir bilgiyi almak ve/veya indekslemek için otomatik araçlar kullanmamayı ve/veya fiyat teklif etme, satın alma ya da hesap açmak gibi, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla, işlevlerle ile etkileşim içerisine girmemeyi kabul etmektesiniz.

 

 1. Otoport’uni işbu Kullanım Koşulları’nı ihlal edecek, diğer kullanıcıların/üyelerin bu siteden yararlanmalarını engelleyecek ya da diğerlerinin haklarına tecavüz edecek olan herhangi bir kişi için herhangi bir hizmet ya da servise erişimi engelleme hakkı saklıdır.

 

 1. Kayıt sırasında verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olduğunu taahhüt etmekle birlikte verdiğiniz bilgilerin doğru olmadığı, hatalı olduğu, güncel olmadığı ya da eksik olduğundan şüphe etmek için makul nedenler olduğu takdirde Site hesabınızı geçici olarak durdurma ya da iptal etme ve mevcut ya da ileride yapılacak özel hizmet kullanımlarınızı reddetme hakkına sahiptir.

 

 1. Hukuken mücbir sebep sayılan tüm durumlarda, geç ifa etme, eksik ifa etme veya ifa etmeme hallerinde Otoport’un herhangi bir tazminat yükümlülüğü doğmayacaktır. Mücbir sebep, ilgili tarafın makul kontrolü haricinde ve Otoport’un gerekli özeni göstermesine rağmen önleyemediği olaylar olarak yorumlanacak olup sayılanlarla sınırlı olmamak şartıyla doğal afet, savaş, yangın, grev, ayaklanma, isyan, kötü hava koşulları, altyapı ve internet arızaları, sisteme ilişkin iyileştirme veya yenileştirme çalışmaları ve bu sebeple meydana gelebilecek her türlü arıza, elektrik kesintisi mücbir sebep hallerindendir.

 

 1. Site kullanıcıları, site hakkında veya site ile ilgili bir ihtilafın çıkması halinde, bu ihtilafın kanunlar ihtilafı kurallarına bakılmaksızın Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına tabi olacağını ve bu kanunlara göre çözümleneceğini/yorumlanacağını kabul etmiş sayılırlar. Ayrıca, kullanıcılar ihtilafın çözümünde İstanbul (Çağlayan) Mahkemeleri ve İcra Dairelerinin yetkili olacağını da kabul etmiş olurlar.

 

 1.  İşbu Kullanım Koşulları, Otoport tarafından internet sitesinde yayınlandığı tarihte yürürlüğe girer. Kullanıcılar işbu Kullanım Koşulları’nı ve zaman içinde yapılan değişiklikleri www.otoport.com‘u kullanarak kabul etmiş sayılmaktadırlar.